Özel Sporcular Kürsü'de
Vatan ve bayrak sevgisi
Gençler bizim geleceğimiz
Atletizmciler yarıştı

Ücretsiz etiket desteğiHaber Tarihi : 21 Ekim 2018 22:47

Ekonomi

"Akdardağan, Ticaret Bakanlığı tarafından zorunlu hale getirilen yerli ve ithal üretim etiketlerinin ücretsiz olarak dağıtımına başladıklarını ve etiket bulundurmayanların önemli miktarda cezalar ödeyeceğini söyledi."

BAKKALLARA ÜCRETSİZ ETİKET

 

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Ticaret Bakanlığı tarafından zorunlu hale getirilen yerli ve ithal üretim etiketlerinin ücretsiz olarak dağıtımına başladıklarını ve etiket bulundurmayanların önemli miktarda cezalar ödeyeceğini söyledi.

                                          

Başkan Akdardağan, “Ticaret Bakanlığı’nın Fiyat Etiketi Yönetmeliği'nde yaptığı düzenleme kapsamında etiket ve listelerde malın üretim yeri, ayırıcı özelliği, tüm vergiler dahil satış fiyatı, birim fiyatı olacak ürünler için ‘Yerli Üretim Logosu’ zorunlu hale gelmiştir. Oda olarak yerli ve ithal üretim logolu etiketlerle ilgili hemen bir çalışma yaptık. Her bakkalımızda farklı etiket bulunmasın düşüncesiyle hareket ederek oda olarak özel etiketler hazırladık.” Dedi.

 

Yerli üterim logolu etiketlerin oda binasından dağıtılmaya başlandığını söyleyen Başkan Akdardağan, “Üyelerimiz dağıtımız bu etiketleri ücretsiz olarak alacaklar ve dükkanlarındaki raflarına yerleştirecekler. Vatandaşlarımız ise etiketlere bakarak hangi ürünü ne kadardan aldığını bilecek. Yerli üretim logosunun etiketlerde bulunması ayrıca bir farkındalık oluşturacaktır. Yerli malına sahip çıkmamız gerektiğini geçmişten beri hep söylüyoruz. Yerli malı memleket malıdır. Bu uygulamayı son derece doğru ve yerinde görüyoruz. Memleket malına hep birlikte sahip çıkmalıyız ki, ekonomimize katkımız olsun” dedi.

 

Etiket bulundurmayanlara ceza uygulanacağını belirten Başkan Akdardağan, “Etiketlerin mevzuata aykırı şekilde kullanımının tespiti, ya da kullanılmaması halinde, fiyat etiketine ilişkin aykırılık kapsamında etiket başına 274 lira idari para cezası kesilecek. Üyelerimizden cezalı duruma düşmemeleri için etiketlerini biran önce almalarını rica ediyoruz.” Diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.