Analig’de Judo Heyecanı
Erenler sigaraya "hayır" dedi
Erenler Belediyesin'den kritik hamle
Kılıç çalışmaları inceledi

Sevdirmeden ÖğretemezsinizHaber Tarihi : 22 Ağustos 2019 17:42

Kültür-Sanat

"Adabilim Okulları yeni eğitim dönemi seminer ve planlama çalışmaları kapsamında Eğitimci-Yazar Muhammet Yılmaz’ı ağırladı. "

Sevdirmeden Öğretemezsiniz

 

Adabilim Okulları yeni eğitim dönemi seminer ve planlama çalışmaları kapsamında Eğitimci-Yazar Muhammet Yılmaz’ı ağırladı.

 

Okulun seminer salonunda iki seans şeklinde gerçekleşen “Etkili Öğretmenlik” konulu sunumda Eğitimci-Yazar Muhammet Yılmaz öğretmenliğin "öğreten kişi" olmanın ötesine taşınması gerektiğini vurguladı. Öğretmenin ilk görevinin kendisini sevdirmek olduğuna dikkat çekerek “Çocuklar sevmedikleri birisinden bir şeyler öğrenemezler. Kendilerini iyi hissettiklerinde iyi, kötü hissettiklerinde kötü davranırlar. Kendilerine iyi davrananları sever ve onu örnek alırlar” dedi.

 

Eğitimci-Yazar Muhammet Yılmaz konuşmasının sonunda “Eğer öğrencileriniz anlattıklarınızı anlamıyor, iyi öğrenemiyor veya derste çok sıkılıyorlarsa öğretim yöntemlerinizi gözden geçirmeli, farklı teknikler denemelisiniz. Eğer öğrencileriniz sizin için “Dersi çok güzel işliyor, konuları iyi öğretiyor, öğrenirken sıkılmıyoruz.” diyorlarsa doğru yoldasınız; öğretmenliğin verdiği hazzı yaşayın çünkü siz bunu hak ediyorsunuz” diyerek sözlerini noktaladı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.