"Hizmet mücadelesindeyiz"
Sosyal tesisler  hizmette
YADEM ekipleri sahada
Zabıtadan seyyar denetim

Sel Afet Çalışmalarına Tam DestekHaber Tarihi : 07 Eylül 2019 13:00

Yaşam

"Alemdar başkanlığında toplanarak, Eylül ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi."

Sel Afet Çalışmalarına Tam Destek

Serdivan Belediye Meclisi bir aylık aranın ardından Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında toplanarak, Eylül ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan meclis toplantısında tüm meclis üyelerinin yeni yasama dönemini tebrik eden Başkan Yusuf Alemdar, yeni dönemin başta Serdivan olmak üzere şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni etti.

Afet Riskiyle İlgili Raporu Paylaştı

Başkan Alemdar gündem öncesi Serdivan’da afet riski oluşturan su kaynaklarıyla ilgili hazırlamış olduğu raporu slayt eşliğinde meclis üyeleriyle paylaştı.

Haziran ve Temmuz aylarındaki şiddetli yağış sebebiyle Serdivan’da oluşan tahribatı ve bu tahribata sebep olan faktörleri tüm detaylarıyla birlikte ele alan Alemdar, çözüm noktasında DSİ ve SASKİ ile müşterek adımlar atılacağını, bölgedeki 9 farklı noktada derelerin ıslah edileceğini söyledi.

Tüm Meclis Üyeleri Destek Verdi

Hazırlanan rapor doğrultusunda yapılacak olan çalışmaların yerinde olduğunu belirten partilerin grup sözcüleri bu konuda atılacak olan her adıma destek vereceklerini söylediler.

Başkan Yusuf Alemdar, Serdivan’da bir daha böyle afetlerin yaşanmaması için tüm kurum ve kuruluşların yanı sıra vatandaşların da desteğiyle gerekli tüm önlemlerin alınacağını vurguladı.

Serdivan’da afet riski oluşturan su kaynaklarıyla ilgili slayt gösteriminin ardından meclis gündemine geçildi.

İmar plan değişikliğiyle ilgili gündem maddeleri arasında yer alan ilk madde komisyona havale edilirken, Süleyman Binek Caddesi’nden Kanal boyuna kadar olan kısmının “Karaboğaz Caddesi” olarak, Kuruçeşme Mahallesi’ndeki Çalı Sokak’ın “Şehit Eren Bülbül” olarak, Kuruçeşme Mahallesi’ndeki Göl Sokak’ın “Gazi Yiğit Uçar Sokak” olarak değiştirilme talebi oy birliğiyle kabul edildi.

Tüm Çabamızı Ortaya Koyacağız

Üzerinde bulunduğumuz vatan toprağının, şehitlerin ve gazilerin kanıyla sulandığını belirten Başkan Yusuf Alemdar, onların haklarının asla ödenemeyeceğini ifade ederek, “Vatanımız için gözünü kırpmadan canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimiz bizim başımızın tacıdır. Onların bizlere emanet ettiği bu güzel vatana layıkıyla sahip çıkarken, kahramanlarımızın isimlerinin yaşatılması için tüm çabamızı ortaya koyacağız.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.