H.Eser’den geleneksel iftar
Erenler'de Bayram Temizliği
Birlik ve beraberlik vurgusu
Acının ve Umudun Dili Aynı

SATSO Kongreye hazırlanıyorHaber Tarihi : 04 Eylül 2015 10:51

Ekonomi

"İstanbul Sanayi Odası ev sahipliğinde bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan “Sanayi Kongresi”’nin ana paydaşları arasında yer alıyor. "

SATSO ‘da 13. SANAYİ KONGRESİ HAZIRLIĞI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya Ticaret ev Sanayi Odası üyelerinin sanayinin geleceği konusunda görüşlerinin alınmasının çok önemli olduğunu belirterek bu konuda bir çalışma yapıldığını belirtti.  İstanbul Sanayi Odası ev sahipliğinde bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan “Sanayi Kongresi”’nin ana paydaşları arasında yer alıyor. Toplam 13 odanın işbirliği ve paydaşlığında gerçekleştirilecek olan Sanayi Kongresi ile ilgili ön paydaş toplantısı SATSO’da gerçekleştirildi.

“Vasatlıktan Çıkış İçin İnsan ve Kültür “ temalı Kongrenin bu yılki sloganı “Geleceği Birlikte Kuralım’’ oldu. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen paydaş ön değerlendirme toplantısına İstanbul Sanayi Odası, Danışmanı ve Kongre Program Komitesi Üyesi Zülfü Dicleli ve İSO Endüstriyel Strateji Şubesi Müdür Yardımcısı Hakan Çoban’ın yer aldığı İSO heyeti yanı sıra, SATSO Genel Sekreteri Yiğit Ateş, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zehra Dirim ve Kurul Üyeleri,  Genç Girişimciler kurulu Başkanı Alican Sak ve Kurul Üyeleri iştirak etti.

Toplantıda kongre ile ilgili detaylı bilgiler veren İSO Endüstriyel Strateji Şubesi Müdür Yardımcısı Hakan Çoban “13. Sanayi Kongresi çok sayıda sanayi ve ticaret odalarının iş birliğiyle interaktif ve kapsamlı bir platforma dönüşüyor.  Kongre’de “Serbest Kürsü Çalıştayları: Şimdi Sıra Sende” bölümünde yapılacak eş zamanlı oturumlar için İstanbul Sanayi Odası ve 13 oda, Kongre öncesinde, her odanın bulunduğu kentte ön paydaş toplantısı yapıyoruz.” diyerek kongrenin planlaması ve devam eden hazırlık süreçleri hakkında bilgi verdi. Çoban ayrıca Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliğinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

Toplantı değerlendirmesini yapan Kösemusul; İstanbul Sanayi Odası’nın ekonomiye katkı veren önemli bir kuruluş olduğuna dikkat çekerek “İSO ile ortak çalışmalar ve projeler bizim için çok değerli. 13. Sanayi Kongresi de aynı minvalde önem taşımaktadır. Yenidünya düzeni bize ekonominin temelinde üretimin, kaliteli, katma değer yaratan üretimin olduğunu gösteriyor. Bu bağlamda dünya ekonomisinin önemli bir halkası olma yolunda gayretlerimizi  “insan” ve” üretim” üzerine yoğunlaşarak devam ettirmeliyiz. “ dedi.

 

Foto Galeri

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.