H.Eser’den geleneksel iftar
Erenler'de Bayram Temizliği
Birlik ve beraberlik vurgusu
Acının ve Umudun Dili Aynı

Sanat Galerisi’nin ihalesi yapıldıHaber Tarihi : 27 Temmuz 2012 17:02

Kültür-Sanat

"Büyükşehir Belediyesi, Eski TZDK Yemekhanesinin, Kültürevi ve Sanat Galerisi’ne dönüştürülmesi için yapım ihalesini gerçekleştirdi."


Sanat Galerisi’nin ihalesi yapıldı
Büyükşehir Belediyesi, Eski TZDK Yemekhanesinin, Kültürevi ve Sanat Galerisi’ne dönüştürülmesi için yapım ihalesini gerçekleştirdi. Dört firmanın katıldığı ihalenin sonucu, komisyonun incelemesinin ardından kamuoyuna açıklanacak.


Eski yemekhane sanat galerisine dönüşüyor
TMO binasını sanat merkezine dönüştürülmesi için başlanan çalışmanın ardından, Sakarya Büyükşehir Belediyesi bu kez eski TZDK yemekhanesinin, sanat galerisine dönüştürülmesi için çalışma başlattı. Çağdaş standartlara uygun bir şekilde hazırlanan projenin ihalesi 27 Temmuz Cuma günü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi encümen salonunda saat 10.30’da gerçekleşti.

İhaleye 4 firma katıldı
2012 yılı içinde birbiri ardına yeni projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi tarafından, eski TZDK Yemekhanesi’nin (eski nüfus müdürlüğü binası) Kültürevi ve sanat galerisine dönüştürülmesi için yapılan ihaleye toplam 4 firma katıldı. Firmalardan Penah Kuyumculuk İnş. San. Tic. Ltd. Şti (1 milyon 098 bin TL), Çağrı Dekorasyon İnş. Taah. San. Tic. Ltd. Şti (1 milyon 499 bin 999 TL), Cuma Kıyatsıl – Keyburan İnşaat (1 milyon 665 bin TL), Eren Birsen – Beka Müh. İnş. Taah. Tic (1 milyon 666 bin TL) tekliflerini sundu. İhalenin sonucu ihale komisyonunun değerlendirmesinin ardından açıklanacak.

İki sergi salonu yer alıyor
Yaklaşık 750 m2 taban alanlı bodrum ve 750 m2 zemin katla birlikte toplam 1500 m2 inşaat alanından oluşan mevcut bina, çalışmalar sonucunda 375 m2 ve 280 m2 büyüklüğünde iki sergi salonu, ayrıca birer sunum odası ve kafeteryayı içerisinde barındıran modern bir Kültürevi ve Sanat Galerisi’ne dönüşecek.
 

Foto Galeri

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.