YADEM ekipleri sahada
Zabıtadan seyyar denetim
Erenler'de kimse yalnız değil
İlk Cuma Namazı kılındı

Sakarya’ya Gülücük GeldiHaber Tarihi : 25 Mayıs 2019 15:22

Kültür-Sanat

"Adabilim Okulları Yedincioğul Kitap Fuarı dolayısıyla okulun konferans salonunda Şebnem Güler Karacan’ın hazırlayıp sergilediği “Gülücük Show” gösterisi düzenlendi. "

Sakarya’ya Gülücük Geldi

Adabilim Okulları Yedincioğul Kitap Fuarı dolayısıyla okulun konferans salonunda Şebnem Güler Karacan’ın hazırlayıp sergilediği “Gülücük Show” gösterisi düzenlendi. Öğrenciler, “Gülücük” isimli kuklanın maceraları ve oyunlarıyla hem eğlendi hem de temizlikten kütüphanede uyulacak kurallara kadar birçok konuda bilgi sahibi oldu.

Adabilim Okulları Yedincioğul Kitap Fuarı nedeniyle seçkin yazarları ağırlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün okulun konferans salonunda gerçekleştirilen “Şebnem Güler Karacan ile Masal Saati” programına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Tiyatrocu ve Yazar Karacan, çocukların sevgilisi haline gelen “Gülücük” isimli kuklasıyla gösteri yaptı. Salonu dolduran minikler, Karacan’ın seslendirdiği Gülücük’ün maceralarıyla keyifli dakikalar geçirdi. Öğretmenler deGülücük’ün şarkılar söylediği anlarda çocuklarla birlikte bol bol güldü.

 

Karacan “Gülücük Show” isimli gösteride anlattığı masalla çocukları mizahla karışık soluksuz bir serüvene sürükledi. Bu yolculuk sırasında minikler bir yandan eğlendi biryandan da sevgi, saygı, temizlik, kütüphanede uyulması gereken kurallar ve benzeri konularda bilgilendirildi.

 

Sahneye çıkan öğrenciler, Gülücük ile tokalaştıktan sonra onunla hem şakalaştı hem de oyunlar oynadı. Programın sonunda öğrenciler almış oldukları kitapları Karacan’a imzalatarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.