Bisiklet takımı derece yaptı
Şampiyon Keskin'i ağırladı
"‘Aşkın Vav Hali" sergilendi
Kartalspor  işi bitirdi

Olimpiyatlar BaşladıHaber Tarihi : 06 Kasım 2018 23:10

Kültür-Sanat

"Adabilim Anadolu Lisesi, Matematik Olimpiyatları adını verdikleri yarışması ile hem bilgilerini tazeliyor, hem eğleniyorlar."

Olimpiyatlar Başladı

Adabilim Anadolu Lisesi öğrencileri her ay öğrendikleri konulardan oluşan Matematik Olimpiyatları adını verdikleri bir matematik yarışması ile bilgilerini hem bilgilerini tazeliyor, hem eğleniyorlar.

 

Tekrarının önümüzde aylarda gerçekleşeceği Matematik Olimpiyatlarında yarışmanın tüm soruları okulun Matematik komisyonu öğretmenleri tarafından hazırlanıyor. Yaklaşık 100 sorunun yer aldığı yarışmada öğrenciler aynı anda zamanla da yarışıyorlar. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ise dönem sonunda komisyonun belirlediği hediyeler verilecek. Yarışmadaki asıl gayelerinin dersi sevdirmek olduğunu ifade eden Adabilim Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Gülsüm Trabzon “Matematik sayıların dili ve bilimine dayanan en önemli bilimlerden biridir. 14 milyar yaşındaki evrenin sayılarla ifade edilişi matematik sayesindedir. Matematik sayısal zekânın gelişmesinde ve sosyal hayata katkısında oldukça önemli bir rol oynamaktadır” dedi.

 

Matematiğin bütün denklemleriyle etrafımızı saran bir bilim olduğuna da dikkat çeken Gülsüm Trabzon “ Bütün bilimlerin ana kaynağı ve ana hattını oluşturan muazzam inceliklerin ve güzelliklerin bulunduğu bir bilim. Matematik sadece sayıların dansı olarak bilinmemelidir. Matematik sosyal hayatta bakkala, markete gidip de alışveriş yapmanın dışında sosyal bilimler alanında da etkilidir. Bu nedenle matematik her bilime yardımcı ana kaynak olarak işlevselliğini ilk insandan bu yana geliştirerek devam etmektedir” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.