Özel Sporcular Kürsü'de
Vatan ve bayrak sevgisi
Gençler bizim geleceğimiz
Atletizmciler yarıştı

Öğrenciler'den kan bağışıHaber Tarihi : 27 Ekim 2018 00:30

Sağlık

"Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci Yurdu personeli ve öğrencileri Kızılay Sakarya şubesinin yurda kurduğu standa yoğun ilgi göstererek kan bağışında bulundu."

                                      NECİP FAZIL KISAKÜREK YURDU'NDAN KAN BAĞIŞI

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya il şubesine bağlı Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci Yurdu personeli ve öğrencileri Kızılay Sakarya şubesinin yurda kurduğu standa yoğun ilgi göstererek kan bağışında bulundu.

 Kızılay'ın kan bağışı birimi Türkiye genelinde bağışçılardan kan toplama çalışmaları yapmakta. 1868 yılında kurulan Kızılay insanlık,ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır niteliği, birlik ve evrensellik çerçevesinde; afet, kan, göç,sağlık, barınma, sosyal yardım, ilk yardım,eğitim ve gençlik alanlarında Türkiye'de ve Dünya'da  faaliyet gösteren bir insani yardım kuruluşudur. Düzenli bir şekilde,  kan ihtiyacı durumlarında belirlenen yerlere kurulan stantlarla kan bağışı toplamakta. Kızılay Sakarya Şubesi 23 Ekim Salı 18.30 -23.30 saatleri arasında İlim Yayma Cemiyeti Sakarya il şubesine bağlı Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci  Yurduna gelerek personel ve öğrencilerden kan bağışı topladı. Yurt idaresi ve öğrencileri büyük ilgi gösterdi, toplamda 36 ünite kan bağışlandı.

 Kan bağışlarına olan ilgiden memnun kaldığını belirten Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü İbrahim Yıldırım "Genel olarak yurt personelimiz ve öğrencilerimizin , bizzat-i yurdumuzun temel ilke edindiği topluma ve devletine yarar sağlayan bireyler yetiştirme kaygımızın, toplumsal olaylara duyarlı öğrencilere  sahip olmamızın  gelecek adına umut verdiğini söyleyebilirim." Dedi.

KİMLER KAN BAĞIŞI YAPABİLİR? 

 18-65 yaş arasında, ağırlığı 50 kg üzerinde önemli bir sağlık sorunu olmayan kan merkezine kan vermek için geldiğinde yapılan muayenede sağlığı uygun olduğu tespit edilen ve hemoglobin ölçümü normal olan herkes 3 ay aralıklarla kan bağışında bulunabilir.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.