Erenler'de denetimler sürüyor
Bilinçli Sürücüler Yetişiyor
Aşure doğuşun simgesidir
Kılıç,Türk Traktörü Gezdi

Karapürçek Seminer ilgi gördüHaber Tarihi : 30 Mart 2015 21:32

Arka Kapı

"Öğrencilere yönelik “Çanakkale Ruhu ve Gençlik ” yetişkinlere yönelik “ Geleceğin Çocukları Nasıl Yetiştirilmeli” konulu konferanslar verildi."

Karapürçek İlçe Müftülüğünün Düzenlemiş olduğu program kapsamında Eğitimci, Yazar Sait Çamlıca tarafından öğrencilere yönelik “Çanakkale Ruhu ve Gençlik ” yetişkinlere yönelik “ Geleceğin Çocukları Nasıl Yetiştirilmeli” konulu konferanslar verildi.

Konferansa Karapürçek  Kaymakamı Yusuf İzci ,  Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mahir Mavi , İlçe Emniyet Müdürü vekili  ve Ak Parti İlçe Başkanı Cemalettin Selim katıldı.

İlçe Müftülüğünün  düzenlediği, Sarıgül Sosyal tesislerinde  gerçekleşen konferansına yaklaşık 200 lise öğrencisi katıldı.Konuşmaya ilk önce İlçe İmam hatiplerinden Osman Yerdelen ve Ali demir’in konuşmalarıyla başladı.Daha Sonra İlçe Müezzinlerinden Hafız Cafer Sözen’in Kur’an-ı Kerim okumasıyla devam etti.Daha Sonra ise Eğitimci yazar Sait Çamlı konferansa başladı.“Başarı ve Motivasyon  ” programında konuşan Eğitimci, Yazar Sait Çamlıca yaklaşık 90 dakika çok keyifli bir söyleşi yaptı. Başarı için motivasyonun gerekliliği üzerinde duran Yazar Çamlıca, hiçbir başarının çalışmadan kazanılamayacağı, bedel ödemeden hiçbir şeyin elde edilemeyeceğini vurgulayarak, öğrencilere teknolojinin, bilgisayarın, cep telefonunun, internetin, sosyal medyanın esiri olmayın. Onu her zaman kontrol altında tutun. Bol okuyun, öğrendiklerinizi tekrar edin, yaptığınız iş de dürüst olun, kendinizi geliştirin. Çünkü ilerde sefasını da siz çekeceksiniz, cefasını da tavsiyelerinde bulundu. Öğrencilere başarının ve hedeflere ulaşmanın yollarını esprili bir dille anlatan Yazar Çamlıca program bitiminde  “Okuyorum O Halde Varım ve Gençlik Hazinesi” isimli kitaplarını öğrenciler için imzaladı. Büyük bir ilgi ve beğeniyle izledikleri konferans için Karapürçek Kaymakamı Yusuf izci’ye teşekkür eden öğrenciler bu tür etkinliklerin sık sık yapılmasını talep ettiler.

 

Foto Galeri

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.