Kick Boks'ta Terfi zamanı
Özel Sporcular Kürsü'de
Vatan ve bayrak sevgisi
Gençler bizim geleceğimiz

İlk yardım öğretiliyorHaber Tarihi : 04 Kasım 2018 00:41

Kültür-Sanat

"Trafik Park’ı kuran Akyazı Belediyesi Trafik Park Eğitim Merkezi her gün farklı okullara Trafik, İlk Yardım ve Sağlık Dersleri vermeye devam ediyor."

AKYAZI TRAFİK PARK’DA ÖĞRENCİLERE TRAFİK, SAĞLIK VE İLKYARDIM DERSLERİ VERİLMEYE DEVAM EDİYOR…

 

Trafikte bilinçli nesiller yetiştirmek ve eğitmek adına bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak ilçeye Trafik Park’ı kuran Akyazı Belediyesi Trafik Park Eğitim Merkezi her gün farklı okullara Trafik, İlk Yardım ve Sağlık Dersleri vermeye devam ediyor.

Akyazı Belediyesi Trafik Park Merkezinde; Trafik, sağlık ve ilk yardım derslerinin uygulamalı olarak öğretilirken eğitime katılan öğrencilere ders sonrasında da Akyazı Belediyesi Uygulamalı Trafik ve Eğitim Parkı öğrenim sertifikası veriliyor. Hazırlanan program dahilinde öğrencileri kabul eden Trafik Park Merkezi Akyazı Belediyesi servis aracı ile öğrenciler görevli öğretmen ve çalışanlar eşliğinde okulundan alınıp tekrar okuluna bırakılıyor.

 

Akyazı Trafik Parkta öğrencilere öncelikle trafik eğitim animasyon filmi izleyip, sonrasında uygulamalı trafik eğitimi veriliyor. Trafik parkta eğitim saatleri dışında ve hafta sonralarında çocuklara serbest eğlenme imkânı sunuyor. Trafik Park'ta çocuklar için kullanılan araçlar; gerçeği aratmayan tüneller, trafik levhaları, yol ve kavşakları, tren ve tren yolları ile gerçek bir trafik simülasyonu öğrencilere gösteriliyor.

Derslere gelen Dedeler Mahallesi, Yörükyeri Mahallesi ve Beldibi Mahallesi ilköğretim öğrencileri ve öğretmenleri Akyazı Belediyesi Başkanı Hasan Akcan’a teşekkürlerini ileterek öğrencilerin Trafik, Sağlık ve İlk yardım derslerini aldığı Trafik Eğitim merkezi öğrenciler için çok önemli bir proje olduğunu belirtti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.