"Hizmet mücadelesindeyiz"
Sosyal tesisler  hizmette
YADEM ekipleri sahada
Zabıtadan seyyar denetim

"Güzel bir gülüş için "Haber Tarihi : 16 Aralýk 2018 00:01

Sağlık

" Ağız ve Diş Sağlığı Haftası münasebetiyle düzenlediği etkinlikler çerçevesinde, Adapazarı’nda 4 okulda öğrencilere diş bakım seti dağıttı."

Güzel bir gülüş için sağlıklı dişler…

Adapazarı Belediyesi, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası münasebetiyle düzenlediği etkinlikler çerçevesinde, Adapazarı’nda 4 okulda öğrencilere diş bakım seti dağıttı.

Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ağız ve diş sağlığının önemime dikkat çekmek amacı ile Mehmet Nuri İlkokulunda "Karagöz Mikroplara Karşı" konulu gölge oyunu etkinliği yapıldı.

Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün 2010 yılında başlattığı ağız ve diş sağlığı ile hijyenin önemini anlatan Hacivat ve Karagöz adlı gölge oyunu, Mehmet Nuri İlkokulu öğrencileri tarafından ilgiyle izlendi. Seçkin Bayramoğlu'nun sunmuş olduğu "Karagöz Mikroplara Karşı" gölge oyunu ile çocuklara diş fırçalama ve el yıkama alışkanlığının önemi anlatıldı. Hastalıklardan korunmak için en etkili yolun öncelikle el yıkama alışkanlığının kazandırılmasından geçtiği belirtilerek bu nedenle öncelikle el temizliğine dikkat etmeleri gerektiği vurgulandı.

Adapazarı Belediyesi'nden Öğrencilere Diş Bakım Seti

Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer de, sağlıklı bir nesil yetiştirmek için çocukların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak adına ağız ve diş sağlığının önemli olduğuna dikkat çekti. Mehmet Nuri İlkokulu Müdürü Bekir Avcı okullarında düzenlenen etkinlikten dolayı Adapazarı Belediyesine teşekkür etti.Oyun sonunda öğrencilere diş bakım seti hediye edildi.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.