"Hizmet mücadelesindeyiz"
Sosyal tesisler  hizmette
YADEM ekipleri sahada
Zabıtadan seyyar denetim

Genel Kurula katıldıHaber Tarihi : 21 Kasım 2017 17:47

Siyaset

"Tok “Şehircilik Genel Kurulu”na katıldı"

 Beştepe’deki Şehircilik Genel Kurulu”na katılan Enver Tok; “Bu kurul  ‘Benim şehrim 2023’ projesine yöneliktir”

 

Enver Tok “Şehircilik Genel Kurulu”na katıldı

 

Ak Parti Çevre Şehir ve Kültür Birimi Başkanı Enver Tok; 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü nedeniyle Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen "Genel Kurula” katıldı

 

Ankara’daki 342 kişinin katıldığı genel

kurulda Sakarya’dan Enver Tok’ta yer aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde 27 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen Şehircilik Genel Kurulu’nun ilk toplantısının ardından; Genel Kurul’un ikinci toplantısı ise 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü nedeniyle Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Sakarya’dan toplantıya katılan AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Birimi Başkanı Enver Tok; konuyla ilgili Sakarya Medyası ve Kamuoyuna detaylı bilgiler verdi.  80 farklı kurumda 157 kişi, 44 farklı Üniversiteden 92 kişi, 50 farklı sivil toplum kuruluşundan 75 kişi olmak üzere toplamda 342 kişi ile genel kurullarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Enver Tok;  açıklamasına şöyle devam etti: “İlk toplantı sonunda 133 kişiden oluşan 4 Komisyon kurulmuştur. Birinci komisyon; “Şehrimizde kimlik, planlama ve tasarım”, ikinci komisyon; “Kentsel dönüşüm”, üçüncü komisyon; “Şehirleşme, göç ve uyum”, dördüncü komisyon ise; “Şehirleşmede yerel yönetimlerin rolü.” Bu dört komisyon 6 kez toplanarak çalışmalarını bir rapor haline getirmiştir. Bu rapor 8-9 Kasım tarihindeki genel kurulda görüşülmüş ve bildirge olarak yayınlanmıştır” dedi.

 

TOK: “Proje; 2023 Türkiye’si için mutlaka hayata geçirilmelidir”

Sonuç bildirgesini de açıklayan AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Birimi Başkanı Enver Tok; “-Yeni bir şehircilik çerçeve kanunu hazırlanması, Gayrimenkul yatırım ortaklığı kurulması ve Göç ve uyum birimleri kurulması için gerekli adımlar atılması. Bu bildirge kapmasında kentsel dönüşüm projelerinde ön finansmanı sağlamak amacıyla kamu kaynaklı faizsiz kredi imkânı sağlanacaktır” dedi. Konuşmasının sonunda tüm bu çalışmaların aslında “Benim şehrim 2023” projesine yönelik olduğunu söyleyen Tok; “Tüm şehirlerimizin 2023 Türkiye hedeflerine uygun bir şekilde hazırlanması için bu çalışmaların mutlaka hayata geçirilmesi gerekmektedir” diyerek vurgu yaptı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.