"Hedefimiz, daha temiz Erenler"
Rüstemler’de Asfalt Sevinci
Çaykışla adını finale yazdırdı

"Bol su tüketin"Haber Tarihi : 04 Kasım 2018 01:28

Sağlık

"Özel Konak Hastanesi Sakarya Diyetisyenlerinden Dyt. Bensu Şahin, Söğütlü Belediyesi’nde “Dengeli Beslen, Sağlıklı Ol” semineri düzenlendi. "

Sağlıklı Olmak İçin Bol Su Tüketin

 

Özel Konak Hastanesi Sakarya Diyetisyenlerinden Dyt. Bensu Şahin, Söğütlü Belediyesi’nde “Dengeli Beslen, Sağlıklı Ol” semineri düzenlendi.

 

DENGELİ BESLEN, SAĞLIKLI OL

Özel Konak Hastanesi Sakarya, bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. Son olarak Özel Konak Hastanesi Sakarya Diyetisyenlerinden Dyt. Bensu Şahin’in konuşmacı olarak katıldığı program ileSöğütlü Belediyesi personeline yönelik “Dengeli Beslen, Sağlıklı Ol” semineri düzenlendi. Düzenlenen seminere Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç’te katıldı.

YETERLİ VE UYGUN ZAMANDA BESİN ALIN

Seminerde konuşan Dyt. Bensu Şahin, “Günlük hayatta da sıklıkla kullandığımız dengeli beslenme kavramı ne demek? Öncelikle bunu iyi bilmemiz gerekiyor. Sağlık, insan yaşamının sürdürülmesinde, yaşam kalitesinin yükseltilmesinde ve korunmasında özel bir öneme sahiptir. Sağlığın korunması ve geliştirilmesi kişinin öncelikle kendi sağlığına sahip çıkması ve sağlık bilincini geliştirmesi ile mümkün olduğu unutulmamalıdır.Beslenme, açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak ya da canının çektiği şeyleri yemek içmek değildir. Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için

DENGELİ BESLENME

Dyt. Şahin, yeterli ve dengeli beslenen kişilerin özelliklerini şöyle sıraladı: “Sağlam ve sağlıklı bir görünüştedir. Hareketli ve esnek bir bedene, muntazam bir cilde, canlı ve parlak saçlara ve gözlere, kuvvetli, gelişimi normal kaslara sahiptir. Ayrıca çalışmaya istekli kişiliğe, boy uzunluğuna uygun vücut ağırlığına, normal zihinsel gelişme ve sık sık hasta olmayan bir yapıya sahiptir” diye konuştu. Dyt. Şahin, yetersiz ve dengesiz beslenenlerin görünümlerini ise şöyle özetledi: “Hareketleri ağır ve isteksiz. Sağlıksız genel görünüşte (aşırı zayıf veya şişman). Pürüzlü, kuru, sağlıksız cilt yapısı. Şişman veya zayıf vücut yapısı. Sıksık baş ağrısından şikayet ederler ve iştahsız, yorgun, isteksiz bir yapıya sahiptirler.”

NELER YAPMALIYIZ?

Dyt Şahin sağlıklı bir bedene sahip olmak için bol su tüketmek, posalı yiyecekler yemek, hamur işi ile paket gıdalardan uzak durmak ve egzersiz yapmak gerektiğini tavsiye etti. Etkinliğin sonunda Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, konuşmacı Dyt. Bensu Şahin ve Özel Konak Hastanesi Sakarya ekibine çiçek takdim etti.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.