Şampiyonlar Acar’ı Ziyaret etti
‘Polis Haftasını kutladı’
"Hizmet Etmeye Devam"
“Hayırlı olsun” ziyareti

‘Beyaz Leke’ HayaliydiHaber Tarihi : 28 Ekim 2018 21:53

Kültür-Sanat

"Mehmet Selahattin Şimşek'i yakın arkadaşı Atmosfer Kitabevi Sahibi Osman Öztopaloğlu ile konuştular."

‘Beyaz Leke’ Hayaliydi

Adabilim Anadolu Lisesi 10. sınıf erkek okuma grubu öğrencileri okulun Kasım ayı örnek şahsiyeti Mehmet Selahattin Şimşek'i yakın arkadaşı Atmosfer Kitabevi Sahibi Osman Öztopaloğlu ile konuştular.

 

Kitap tahlili odasında gerçekleşen söyleşide Öztopaloğlu Selahattin Şimşek’in zamanının çoğunu kitap okuyarak geçirdiğini ifade ederek “İlahiyat fakültesini kazanmasına rağmen Edebiyat bölümünü okuyup bitirdi. O Müslümanların görsel sanatlarda aktif olması gerektiğini söylüyordu. Tiyatro ve sinemaya çok önem veriyordu. Bunu 25-30 sene önce dile getiren bir insandı. Bu yüzden arkadaşları ile hayalini kurduğu ‘Beyaz Leke’ adını verdiği tiyatro ekibini kurarak Anadolu’yu karış karış gezdi” dedi. Yaklaşık bir saat süren söyleşinin sonunda öğrenciler merak ettikleri soruları sordular.

 

Adabilim Okulları değerler eğitimi komisyonu ülkemize ve dünyaya hizmet etmiş, yaşayış ve davranışlarıyla insanlığa örnek olmuş bilim, kültür, sanat, siyaset, ticaret ve spor adamlarından her ay birini örnek şahsiyet olarak öğrenciler için inceliyor. Bu bağlamda Değerler eğitimi komisyonu başkanı Süleyman Akyüzlü bu ay yapılan olan çalışmalar hakkında bilgi vererek “Okulumuzun fuaye alanında dönemin Eğitim ve Kültür Müdürü Fahri Tuna tarafından hazırlanan Selahaddin Şimşek’in hayatını, eserlerini, çalışmalarını tanıtan ve hakkında yazılanlardan oluşan bir sergi açtık” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.