Şampiyonlar Acar’ı Ziyaret etti
‘Polis Haftasını kutladı’
"Hizmet Etmeye Devam"
“Hayırlı olsun” ziyareti

Başvurular başladıHaber Tarihi : 04 Kasım 2018 00:37

Kültür-Sanat

"Anadolu Gençlik Derneği tarafından her sene Türkiye genelinde düzenlenen Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması başvuruları başladı. "

 

ADAPAZARI’NDA VE TÜM TÜRKİYE’DE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Anadolu Gençlik Derneği tarafından her sene Türkiye genelinde düzenlenen Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması başvuruları başladı.

Her sene binlerce öğrencinin katılım sağladığı Siyer-i Nebi Yarışması bu sene de 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

2017 yılında Türkiye genelinde 1 milyona, Sakarya genelinde ise 10 bine yakın başvuru yapılan yarışma bu sene 15 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 11:00’de gerçekleştirilecek.

AGD Adapazarı Teşkilatı Siyer-i Nebi Yarışması Tertip Kurulu toplantısında konuyla ilgili açıklama yapan AGD Adapazarı İlçe Teşkilatı BaşkanıCelal AYDIN şunları kaydetti:

“Hepimizin bildiği üzere Anadolu Gençlik Derneğimiz tarafından düzenlenen Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’nın bu sene de başarıyla gerçekleştirilebilmesi için çalışmalarımızı başlattık.Komisyon başkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz toplantıyla beraber yarışma hazırlıkları başlamış oldu. Önceki senelerden farklı olarak 1. eğitim döneminde lise öğrencileri, 2. eğitim döneminde ise ortaokul öğrencileri iki farklı etapta sınava katılacaklar. Lise öğrencileri için son başvuru tarihi 18 Kasım, sınav tarihi ise 15 Aralık olarak belirlendi. Yarışmaya başvurular ise efendimizinizinde.com adresinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.”

YARIŞMAYI NİÇİN YAPIYORUZ?

Aydın açıklamasının devamında, “"Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar." Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir. Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler. Dolayısıyla düzenlediğimiz bu yarışma liseli gençlerimiz için önemli bir husustur. Velilerimizden ve öğretmenlerimizden de başta kendi öğrencileri olmak üzere çevrelerindeki gençlerin yarışmaya yönlendirilmesi konusunda desteklerini bekler, teşekkür ederiz.” dedi.

YARIŞMA İLE İLGİLİ DETAYLAR

Türkiye Geneli Ödüller

  1. 8.000 TL
  2. 6.000 TL
  3. 4.000 TL

Sakarya İl Ödülleri

  1. Tam Altın
  2. Yarım Altın
  3. Çeyrek Altın

Son Başvuru Tarihi: 18 Kasım 2018 Pazar – 23:59

Sınav Tarihi: 15 Aralık 2018 Cumartesi – 11:00

Başvuru: efendimizinizinde.com

AGD ADAPAZARI İRTİBAT: 05534935490

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.